Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Krzem – pierwiastek życia. Dlaczego warto go suplementować?

Krzem – pierwiastek życia. Dlaczego warto go suplementować?

Wybierając suplementację często zapominamy o tym arcyważnym składniku, który jest jednym ważniejszych pierwiastków niezbędnych, żeby zaistniało życie.

Krzem – pierwiastek życia. Dlaczego warto go suplementować?

Wiele osób cierpi na permanentny brak tego pierwiastka, tym bardziej, iż po 40 r życia  jego ilość drastycznie spada.  Jest niezbędny do tworzenia nowych komórek, regeneracji tkanek i utrzymania równowagi kwasowo- zasadowej. Uczestniczy w komunikacji międzykomórkowej zapewniająca spójność procesów energetycznych, budując krystaliczną matrycę tkanki łącznej, czyli krwi, limfy, kości, tkanki tłuszczowej, chrząstek, skóry naczyń krwionośnych.  Wszędzie gdzie organizm się rozwija, goi lub regeneruję potrzebny jest krzem. Im więcej go w naszym organizmie tym młodziej   i zdrowiej wyglądamy oraz wyższa jest jakość naszego życia.
Można go suplementować w płynie, kapsułkach lub pod postacią ziemii okrzemkowej oraz naparów. min czas suplementacji to od 6m-do 1,5 roku, jest po uzależnione od skomplikowanych potrzeb tkanki łącznej.
Ilość krzemu w organizmie można sprawdzić poprzez analizę pierwiastkową włosa w kontekście proporcji z fosforem i wapniem.
dawka dzienna to 700 mg krzemu nieorganicznego i 15 mg organicznego, najlepiej przyjmować 3 razy dziennie 10 min przed jedzeniem lub między posiłkami, wtedy nie ma ryzyka, e błonnik ograniczy wchłanianie. Preparaty płynne, warto potrzymać minutę w ustach.
Krzem to doskonały kosmetyk do regeneracji skóry, ale także przy wypryskach ropnych stosowany   miejscowo i w postaci maseczek.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie odpowiedniego doboru suplementacji, zgłoś się do nas. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *