Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jak działa na nas stres? Poznaj 5 sposobów, by skuteczne obniżenie stres i jego skutki.

Jak działa na nas stres? Poznaj 5 sposobów, by skuteczne obniżenie stres i jego skutki.

  • przez

W dzisiejszym materiale naświetlam stres w kwestiach zdrowia i naszego codziennego życia, a także zdradzam 5 sposobów, jak poradzić sobie ze stresem. Przygotowałam krótki film oraz wpis w tym temacie.

Czy wiesz, że stres załamuje linie podwzgórza przysadki mózgowej i nadnerczej, czyli osi sterującej naszym ciałem? Co to oznacza? Jeśli w Twoim życiu jest dużo stresu, w pewnym momencie tracisz możliwość sterowania procesami życia. To wpływa na osłabienie sfery psychicznej, ale i fizycznej. Jest to już udowodnione naukowo, od dawna. Co my z tym robimy? Co robisz z tym Ty?

Przewlekły, długotrwały, regularny stres powoduje:

  • choroby z autoagresji
  • nowotwory
  • choroby niedokrwienne mózgu
  • i całą masę innych!

Co możemy z tym zrobić?

Zrozumieć i zacząć nim zarządzać, a przede wszystkim eliminować. Podobnie jak z brudem, myjemy się regularnie, by się pozbyć i oczyścić. Tak samo ze stresem, potrzebujemy go zmywać. Jak?

  1. Poprzez aktywność fizyczną i sport, dowolnie i to, co lubisz. Daje nam to ogromną dawkę endorfin, która buforuje to co spotyka nas na co dzień.
  2. Zadbanie o jelita, czyli nasz drugi mózg. Stosując dietę przeciwzapalną, probiotyki. To wszystko po to by jelita produkowały serotoninę.
  3. Śmiech, co ciekawe nie tylko ten prawdziwy, ale i „wymuszony” poprzez stosowanie np. jogi śmiechu, możemy oszukać swój mózg. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie spędzanie czasu z ludźmi, których lubimy, z którymi sprawia nam przyjemność.
  4. Pozytywne nastawienie. Oby Twoja szklanka zawsze była do połowy pełna, szukaj rozwiązań i dobrych stron.
  5. Masaże odstresowujące, które pomogą Ci oderwać się od rzeczywistości, poczuć lepiej ciało a wyłączyć umysł. Sprawią, że poczujesz więcej rozluźnienia.

Takie nastawienie i świadome podejście oraz korzystanie z prostych rozwiązań, pomoże Ci lepiej zawalczyć o zdrowie i eliminację stresu. Korzystaj z tych narzędzi.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej?” – Stanisław Lem

Stres a terapie kosmetyczne?

Niestety ma to bardzo duże znaczenie. Często mimo świetnych zabiegów, diety i suplementacji, nie wyeliminujemy stresu, przez co nie uzyskamy zadowalających efektów. Dlatego niech Twoim nowym nawykiem będzie regularne stosowanie 1 z 5 a najlepiej każdego z powyższych sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *