Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Idealny demakijaż – jak go zrobić?

Idealny demakijaż – jak go zrobić?

Demakijaż to nieodłączny element pielęgnacji skóry każdej osoby, nawet gdy nie nakładasz makijażu, jest to też element pielęgnacji, przy którym popełniamy najwięcej błędów.

Idealny demakijaż – jak go zrobić?

Regularne i prawidłowe usuwanie zanieczyszczeń ze skóry (resztki kosmetyków, kurz, brud, nadmiar sebum) to klucz do zdrowej, gładkiej i promiennej cery. Proces ten wymaga odpowiednich produktów i technik.

Oto kroki, które powinny pomóc w prawidłowym usunięciu makijażu:

1. Wybierz odpowiedni produkt do zmywania makijażu

Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego produktu. Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów do demakijażu, takie jak mleczka, olejki, płyny micelarne, żele czy pianki. Najważniejsze to aby zrozumieć ideę oczyszczania, każdy preparat będzie zawierał środki powierzchniowo czynne , które usuwają zanieczyszczenia, dlatego zastanów się, czy Twój preparat nie jest zbyt agresywny dla skóry, jeśli odczuwasz uczucie napięcia i ściągnięcia, może warto coś zmienić i zastosować produkt, który oprócz tego, że usunie makeup czy brud, to zadba o nawilżenie, zmiękczy skórę, odbuduje mikrobiom na naszej skórze, lub zadba o to, aby składniki dotarły jeszcze głębiej.

Dużym plusem jest to gdy produkt do zmywania ma dodatkowe funkcje przywracające fizjologię skóry. Dużym błędem jest stosowanie płynu micelarnego i nie usuwanie go wodą, to trochę tak jakbyśmy namydlili całe ciało i nie usunęli mydła. Tak samo cierpi nasza skóra twarzy, jeśli nie usuniemy płynu micelarnego. Czyli płyn micelarny jest doskonały do zmycia oczu i twarzy, a potem używamy np.żelu czy pianki przy użyciu wody niezbyt gorącej Możesz także użyć wilgotnej ściereczki lub wacika, aby delikatnie usunąć produkt z twarzy. Unikaj ciągnięcia i pocierania skóry, co może prowadzić do podrażnień i przedwczesnego starzenia się skóry.

W naszym gabinecie znajdziesz szeroką gamę produktów do zmywania m.in płyn oczyszczający estGen, Pianki od Afrodyta Kozmetika, lub płyny Charmin Rosę

2. Kolejny krok demakijażu to – tonik

Po usunięciu makijażu, należy zastosować tonik, który pomoże usunąć wszelkie pozostałości produktu do demakijażu i makijażu, a także zbalansuje pH skóry. Tonik nakładaj na wacik, a następnie delikatnie przetrzyj twarz lub stępuj skórę, unikając okolic oczu. Tu obowiązuje taka sama zasada tonizacji i coś jeszcze to duet idealny, dlatego proponujemy: płyn tonizujący estGen, toniki Afrodyta Kozmetika i Charmin Rose.

Po zastosowaniu tonika czas na następny krok

3. Nałóż serum, krem

Twoja skóra zasługuje na staranną pielęgnację. Demakijaż to jedna z podstawowych zasad pielęgnacji skóry, którą warto przestrzegać. Nawet jeśli czasem brakuje Ci sił, pamiętaj, że ta kilkuminutowa rutyna na koniec dnia ma duże znaczenie dla zdrowia i urody Twojej cery.

Pomożemy Ci spersonalizować swoją rutynę demakijażu, dostosowując ją do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Zapraszamy na konsultacje z kosmetologiem, który dostarczy Ci wartościowych wskazówek i próbek, abyś odnalazł idealny preparat do zmywania twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *